Powrót

Chirurgia stomatologiczna, szczękowa – Aldent Lublin

W klinikach Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent wykonujemy szereg zabiegów chirurgicznych w obszarze obejmującym jamę ustną. Dzięki nowoczesnym technologiom oraz wiedzy i doświadczeniu naszych wykwalifikowanych lekarzy gwarantujemy bezpieczeństwo i komfort podczas wykonywania wszystkich zabiegów.

Umów się na wizytę online!

Wyślij wypełniony formularz. Zadzwonimy do Ciebie, aby potwierdzić wizytę.

Zaakceptuj zgodę na przetwarzanie danych osobowych

 

Dla zapewnienia pacjentowi całkowitej bezbolesności i maksymalnego komfortu wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej wykonywane są w znieczuleniu komputerowym. Sleeper One i Quick sleeper to urządzenie do wykonywania miejscowych znieczuleń stomatologicznych, w którym proces podawania środka znieczulającego jest kontrolowany przez układ mikroprocesorowy. Oznacza to, że środek znieczulający jest podawany w taki sposób, aby wyeliminować efekt rozpierania płynu znieczulającego, co objawia się bólem. Wygląd i działanie urządzenia pozwalają również na wyeliminowanie stresu związanego z widokiem klasycznej strzykawki.

 

Dla Nas Pacjent jest najważniejszy! - znieczulenie komputerowe najwyższej jakości.
Nieinwazyjne leczenie chirurgiczne za pomocą ultradźwięków!

Wszystkie zabiegi wykonywane są bezkrwawo dzięki zastosowaniu noża elektrochirurgicznego TCS II. Elektrochirurgia stanowi sprawdzoną metodę terapeutyczną, stosowaną od wielu lat zarówno w stomatologii jak i medycynie. Do cięcia i koagulacji tkanki miękkiej elektrochirurgia wykorzystuje energię częstotliwości radiowych podobnych do tych stosowanych przy nadawaniu audycji. Skupienie energii częstotliwości radiowych w małej, aktywnej elektrodzie umożliwia cięcie i koagulację tkanek. W czasie, gdy aktywna elektroda pozostaje zimna, następuje wygenerowanie dostatecznej ilości energii w jej ścieżce tak, aby skutecznie ciąć i koagulować. Elektrochirurgia może uprościć i polepszyć skuteczność różnorodnych codziennych zabiegów, włącznie z opanowaniem krwawienia, uzyskiwania dostępu do próchnicy oraz konturowaniem dziąseł. Cięcie skalpelem powoduje zmiażdżenie i rozszczepienie tkanki. Pod wpływem elektrochirurgicznego cięcia dochodzi do parowania i ulatniania się tkanki na drodze elektrody. Gdy moc wyjściowa jest właściwie dostosowana, elektroda tnie bez oporu, co pozwala na osiągnięcie precyzji oraz wysokiej kontroli ruchów.

 

 

Innowacyjnym urządzeniem stosowanym w zakresie chirurgii stomatologicznej w naszych klinikach jest urządzenie Sonic Line firmy Komet. Końcówka dźwiękowa Sonic Line gwarantuje małoinwazyjność i bezpieczeństwo zabiegów chirurgicznych. Dzięki wykorzystaniu końcówki dźwiękowej uzyskujemy: bardzo delikatne nacięcia, dobrą widoczność i możliwość szczegółowej kontroli, bezpieczeństwo (ochrona tkanek miękkich), zachowanie kości (dzięki końcówkom o wysokiej precyzji cięcia, liniowym wibracjom oraz kontrolowanej i regularnej amplitudzie) oraz mniejszy ból po zabiegu.
W celu przyspieszenia gojenia tkanek, stosujemy laserową terapię biostymulacyjną. Za pomocą lasera biostymulacyjnego leczymy choroby błony śluzowej, znieczulamy, przyśpieszamy gojenie oraz zatrzymujemy krwawienie. Dzięki swoim sterylizującym właściwościom laser działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Dowiedziono, że dzięki biostymulującym właściwościom lasera następuje wzrost produkcji przeciwciał, co pobudza system immunologiczny i sprzyja szybszemu procesowi gojenia ran po zabiegach ekstrakcji, przecinania i resekcji wędzidełka, zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji i przyspiesza regenerację tkanek. Laser biostymulacyjny wspomaga i poprawia jakość leczenia w ropniach przyzębia, obrzękach, zapaleniach miazgi oraz przy chronicznych zapaleniach tkanki okołozębowej. Jest to idealne urządzenie zmniejszające krwawienie i likwidujące ogniska zapalne. Wszystkie te doskonałe cechy lasera biostymulacyjnego sprawiają, że wizyty w naszych klinikach są przyjemne i komfortowe.

 

Innowacyjne techniki w świecie chirurgii.

Etapy leczenia chirurgicznego

Etap I
Na pierwszej wizycie w naszym Centrum przeprowadzamy wywiad medyczny z pacjentem oraz badamy stan jamy ustnej. Podczas wizyty wykonujemy Pantomogram i zdjęcia celowane RVG. Wykonanie odpowiednich zdjęć pozwala sprawdzić stan wszystkich zębów w jamie ustnej. Po zakwalifikowaniu pacjenta do leczenia chirurgicznego wykonujemy zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów. Wydajemy zalecenia przedzabiegowe i wyznaczamy termin zabiegu.
Etap II
Wszystkie zabiegi chirurgiczne w naszych klinikach odbywają się w komputerowym znieczuleniu miejscowym. Nasz wykwalifikowany personel dba o bezpieczeństwo oraz komfort pacjenta podczas trwania całego zabiegu. Na koniec wizyty pacjent otrzymuje okład chłodzący oraz profesjonalne preparaty przyspieszające gojenie tkanek. Wyznaczamy termin wizyty kontrolnej. Wydajemy zalecenia pozabiegowe.
Etap III
Podczas wizyty kontrolnej sprawdzamy stan gojenia tkanek miękkich, zdejmujemy szwy jeżeli były zakładane. Nasze higienistki stomatologiczne przeprowadzają instruktaż higieny jamy ustnej i polecają odpowiednie produkty do codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

W naszym Centrum wykonujemy następujące zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej:  

Usuwanie zębów stałych, mlecznych zniszczonych przez proces próchnicotwórczy oraz pozostawionych fragmentów zębów. Usuwamy również zęby ze wskazań ortodontycznych. Wszystkie zabiegi ekstrakcji wykonujemy w komputerowym znieczuleniu miejscowym lub przewodowym. Oferujemy ekstrakcje z jednoczesnym uzupełnianiem zębodołów materiałem kościozastępczym, w celu zachowania kości i estetyki dziąsła pod przyszłe prace implanto-protetyczne.
Dotyczy zatrzymanych kłów lub zębów ósmych, ze względu na ich nieprawidłowe położenie lub skręcenie.
Zabieg chirurgiczny wykonywany ze wskazań ortodontycznych lub jeżeli ząb leży poza łukiem zębowym i jest nieprzydatny w zgryzie, powoduje nawroty stanów zapalnych, uciska na ząb sąsiedni, powoduje nerwoból spowodowany uciskiem zęba na nerw. Jeżeli zęby mądrości są zdrowe, ustawione prawidłowo w łuku zębowym, nie sprawiają trudności w oczyszczaniu i nie powodują dolegliwości bólowych to nie ma konieczności ich ekstrakcji.
Przygotowujemy pacjentów do leczenia protetycznego. Celem chirurgii przedprotetycznej jest przygotowanie jamy ustnej do wykonania możliwie najbardziej estetycznego, funkcjonalnego, i komfortowego uzupełnienia protetycznego. W zakres przygotowania podłoża protetycznego wchodzi usunięcie zniszczonych zębów, wyrównanie zniekształceń i usunięcie zmian chorobowych kości i tkanek miękkich.
Korekta linii dziąseł. Często nasze dziąsła nie wyglądają tak jak byśmy sobie tego życzyli. Bardzo często są nieestetycznie. Mogą nachodzić za bardzo na powierzchnię zęba, mogą być bardzo, przerośnięte, opuchnięte albo niesymetryczne. Czasami podczas uśmiechu uwidacznia się zbyt dużo dziąsła, a zęby optycznie wydają się mniejsze. Prowadzi to do zaburzenia estetyki biało-czerwonej, czyli zbyt widocznych dziąseł w stosunku do zbyt krótkich koron zębowych. Mówimy wtedy o uśmiechu dziąsłowym, tzw. „GUMMY SMILE”.W naszym centrum wykonujemy zabieg gingiwoplastyki czyli plastyki dziąseł. Procedura polega na usunięciu nadmiaru dziąsła oraz takim ukształtowaniu linii dziąsłowej, aby wizualnie wyeksponować więcej zęba. Zabieg ten wykonuje się na jednym lub kilku zębach. Jednak za każdym razem uzyskujemy naturalny i pełny uśmiech. Procedura jest bezkrwawa, bezpieczna i bezbolesna.
Zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej, który dotyczy wędzideł warg lub języka. Wędzidła są to fałdy błony śluzowej, które łączą wewnętrzną powierzchnię warg z kośćmi szczęki albo żuchwy (wędzidła warg) lub w przypadku wędzidła języka – dolną powierzchnię języka z dnem jamy ustnej. Ruchomość warg i języka jest regulowana za pomocą tych wędzideł, dlatego ważny jest ich kształt, grubość oraz miejsce przyczepu. Nieprawidłowości w wyglądzie wędzidła charakteryzują się jego zgrubieniem, trójkątnym, wachlarzowatym kształtem. Nieprawidłowe miejsce przyczepu wędzidła ma miejsce kiedy przyrasta ono zbyt blisko szyjek zębowych bądź też przyrasta do grzbietu wyrostka lub podniebienia. W przypadku wędzidła języka stwierdza się często jego skrócenie co powoduje zbyt małą ruchomość języka i prowadzi do problemów z wymawianiem niektórych głosek, wady wymowy oraz upośledza proces rozwoju całego narządu żucia. Przerost lub zbyt niski przyczep wędzidła wargi górnej stanowi przeszkodę w prawidłowym położeniu siekaczy powodując diastemę, która często uważana jest jako duży defekt estetyczny. Obfitość fałd błony śluzowej stwarza również niebezpieczeństwo do powstawania stanów zapalnych dziąseł, przerostów dziąseł, odsłanianie się szyjek zębowych bądź próchnicy. Zabieg plastyki dziąseł trwa około 2-3 minut, jest całkowicie bezbolesny, bezkrwawy i nie wymaga zaopatrzenia rany szwami chirurgicznymi. Frenuloplastykę wykonuje się u pacjentów od 5 roku życia.
Odcięcie fragmentu korzeni zębów po nieprawidłowo przeprowadzonym leczeniu kanałowym. Jest to chirurgiczna metoda leczenia stanów zapalnych, toczących się w tkankach okołowierzchołkowych. Zabieg polega na nawierceniu i odwarstwieniu błony śluzowej w okolicy wierzchołków korzeni zębów, a następnie odcięciu wierzchołków korzeni. Ubytek po resekcji wierzchołka uzupełniamy materiałem kościozastępczym.
Stosujemy techniki regeneracji kości za pomocą biomateriałów i innowacyjnej metody z użyciem czynników wzrostu uzyskanych z krwi pacjenta. Więcej informacji na temat odbudowy kości na stronie Sterowana regeneracja kości.
Metoda otwarta i zamknięta prowadzi do zwiększenia objętości tkanki kostnej w zatokach szczękowych, co umożliwia nam przeprowadzenie zabiegu implantacji w okolicach ze zbyt małą ilością tkanki kostnej. Więcej na temat podnoszenia zatok szczękowych na stronie Podniesienie dna zatoki