Leczenie kanałowe


Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe przeprowadzamy w celu uratowania zęba bądź zębów, które musiałyby zostać usunięte z powodu pozostawienia niezaopatrzonych kanałów.

Na skutek nieleczenia dochodzi do uszkodzenia tkanek zęba. Miazga ulega obumarciu - potocznie mówimy, że ząb jest martwy. Martwe zęby są źródłem dalszych infekcji tkanek otaczających ząb (ropnie, przetoki). Utrzymanie własnych zębów pacjenta jest najprostszą drogą do zapewnienia optymalnego zdrowia jamy ustnej. Leczenie endodontyczne (kanałowe) jest zabiegiem, który umożliwia zachowanie tych zębów, które w innym wypadku wymagałyby usunięcia i zastąpienia protezą. Nowoczesne techniki połączone z doświadczeniem lekarza specjalisty umożliwiają leczenie zębów wcześniej skazanych na usunięcie. W Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent przeprowadzamy zabiegi udrażniania zarośniętych kanałów, ponownego leczenia endodontycznego oraz usuwania wypełnień, metalowych wkładów i złamanych narzędzi kanałowych.

 

Centrum stomatologiczne Aldent

Zabiegi leczenia kanałowego przeprowadzamy w komputerowym znieczuleniu Sleeper One tak, aby zapewnić komfortowy przebieg leczenia. Na leczony ząb zakładamy lateksową gumę- zwaną koferdamem. Izoluje ona ząb przed śliną i bakteriami. Guma chroni także pacjenta przed kontaktem ze wszystkimi lekami i środkami płuczącymi. Celem dokładnego leczenia kanałowego jest usunięcie z wnętrza zęba resztek bakterii. Służy nam do tego komputerowy system płuczący RinsEndo.

W naszym Centrum do ostatecznego płukania kanałów zębowych wykorzystujemy preparaty zawierające cząsteczki złota i srebra (Nanocare).

W naszym Centrum do ostatecznego płukania kanałów zębowych wykorzystujemy preparaty zawierające cząsteczki złota i srebra (Nanocare).

Nanocare jest preparatEM złożonyM, o skutecznym i trwałym działaniu bakteriostatycznym, służący do końcowego przepłukiwania kanałów korzeniowych w trakcie leczenia endodontycznego. Zastosowanie nanotechnologii Nanocare skutecznie dezynfekuje kanały korzeniowe, uniemożliwiając rozwój bakterii odpowiedzialnych za ból. Często zęby, które są skazane na usunięcie, ze względu na ropne stany zapalne czy torbiele, dzięki zastosowaniu nanotechnologii dają się uratować. W przypadku opornych bakterii stosujemy połączenie nanotechnologii z ozonoterapią - Prozone. W czasie 20 sekund ozon eliminuje 99,9% bakterii bytujących w kanałach zębowych. Następnie lokalizujemy wszystkie dostępne kanały i nadajemy im regularny kształt. Do kontroli długości kanałów wykorzystujemy bardzo dokładny endometr Locapex renomowanej firmy Ionyx.

Zabiegi endodontyczne wykonujemy z wykorzystaniem stomatologicznego mikroskopu operacyjnego w powiększeniu 2,5-20 krotnym.

Zabiegi endodontyczne wykonujemy z wykorzystaniem stomatologicznego mikroskopu operacyjnego w powiększeniu 2,5-20 krotnym.

Mikroskop operacyjny pozwala nam zauważyć wszystkie zachyłki bądź nieregularności wewnątrz kanałów. Bardzo silne, bezcieniowe oświetlenie mikroskopu doskonale uwidacznia wnętrze kanałów, często do samego ich końca. Umożliwia to wysoką precyzję pracy i pełną kontrolę jej przebiegu, co daje ponad 90% długoczasowego powodzenia w leczeniu.

Gojenie zęba i tkanek okołozębowych uzależnione jest od wielu czynników. Każdy ząb jest inny i niekiedy po leczeniu może być bardziej wrażliwy. Ząb będzie potrzebował czasu do wyzdrowienia. Może to zająć ok 1-2 tygodni. W tym czasie pacjenci mogą odczuwać tkliwość na nacisk, obrzęk i zaczerwienienie dziąsła. Objawy te są normalne, wymagają jedynie stosowania leków przeciwbólowych, niekiedy włączenia antybiotyku.W razie jakichkolwiek wątpliwości, powinieneś skontaktować się z lekarzem prowadzącym leczenie.

Odbudowa zniszczonych zębów z wykorzystaniem włókien szklanych stała się standardem nie tylko w przypadku rekonstrukcji uszkodzonej korony zęba, ale również jako wzmocnienie po leczeniu endodontycznym. Wkłady z włókien szklanych są estetyczne i stanowią wraz z materiałem do odbudowy zrębu idealną podbudowę pod prace protetyczne bez metalu.

Wkłady z włókna szklanego są elastyczne, co jest korzystne dla naszych zębów. Wkłady z włókna szklanego amortyzują wstrząsy i siły działające na korzeń zęba.

stomatolog Lublin

Gabinet dentystyczny Lublin

e-mail: csk@aldent.lublin.pl

Numer konta: Credit Agricole
13 1940 1076 5266 6001 0000 0000

Gabinet dentystyczny LSM Zana

Lublin - LSM (Metropolitan Park)
ul. Pana Balcera 6 lok. 1A, 20 - 631 Lublin 
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00 
Sobota: 9:00 - 14:00

tel. +48 81 307 62 62
tel. +48 502 644 342 

Gabinet dentystyczny Węglin

Lublin - Węglin - Kraśnicka 
ul. Konopnica 85 E , 21 - 030 Motycz
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00 
Sobota: 9:00 - 14:00

tel. +48 81 473 71 71
tel. +48 502 644 342

Gabinet dentystyczny Sławin

Lublin - Sławin
ul. Willowa 1 lok. 4, 20-819 Lublin
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00 
Sobota: 9:00 - 14:00

tel. +48 81 71 888 00
tel. +48 502 644 342