Chirurgia stomatologiczna


Chirurgia szczękowa Lublin - Aldent

Centrum Stomatologii Kompleksowej

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko zabiegi usuwania zębów.

W ramach tej specjalności wykonujemy cały szereg zabiegów w obszarze obejmującym jamę ustną,w tym zabiegi wspomagające inne dziedziny stomatologiczne oraz periodontologię (choroby przyzębia i błon śluzowych). Wykonujemy także zabiegi w zakresie chirurgii plastycznej przyzębia. Leczymy zarówno niedobory dziąsła (recesje) z zastosowaniem klasycznych przeszczepów jak i modelowanie nadmiarów dziąsła przy użyciu elektrochirurgicznego urządzenia Perfect TCS II.

W naszym Centrum wykonujemy następujące zabiegi z zakresu chirurgi stomatologicznej:

Ekstrakcje zębów
-  usuwanie zębów zarówno stałych jak i mlecznych, zniszczonych przez proces próchnicotwórczy. Zabiegi ekstrakcji wykonywane są w znieczuleniu miejscowym lub przewodowym. Usuwamy również zęby ze wskazań ortodontycznych oraz pozostawione fragmenty zębów. Na życzenie pacjentów przeprowadzamy ekstrakcje z jednoczesnym uzupełnianiem zębodołów materiałem kościozastępczym, w celu zachowania estetyki dziąsła pod przyszłe prace implanto-protetyczne.

Odsłonięcie zębów zatrzymanych
- najczęściej dotyczy to zatrzymanych kłów lub zębów ósmych, ze względu na ich nieprawidłowe położenie lub skręcenie.

Resekcje wierzchołków korzeni zębów
- odcięcie fragmentu korzeni zębów po nieprawidłowo przeprowadzonym leczeniu kanałowym. Jest to chirurgiczna metoda leczenia stanów zapalnych, toczących się w tkankach okołowierzchołkowych. Zabieg polega na nawierceniu i odwarstwieniu błony śluzowej w okolicy wierzchołków korzeni zębów, a następnie odcięciu wierzchołków korzeni.

Odbudowa kości
- praktykujemy odbudowę kości wykorzystując biomateriały. Więcej informacji na temat biomateriałów na stronie Biomateriały

Podnoszenie zatok szczękowych
- metoda otwarta i zamknięta prowadzi do zwiększenia objętości tkanki kostnej w zatokach szczękowych, co umożliwia nam przeprowadzenie zabiegu implantacji w okolicach ze zbyt małą ilością tkanki kostnej.

 

Centrum stomatologiczne Aldent

Usuwanie zębów mądrości (tzw. ósemek)
- zabieg ten wykonujemy ze wskazań ortodontycznych, przy niekorzystnym ułożeniu zębów w kości (ząb zatrzymany) lub przy nasilonych objawach bólowych, spowodowanych stanem zapalnym w tej okolicy.

Chirurgiczne przygotowanie podłoża protetycznego
- przygotowujemy pacjentów do leczenia protetycznego, zaczynając od korekty dziąseł przy leczeniu protezami osiadającymi, a skończywszy na zabiegach regeneracyjnych kości przygotowujących do leczenia implantologicznego.

Dzięki komputerowemu znieczuleniu wszystkie powyższe zabiegi są całkowicie bezbolesne. W celu przyspieszenia gojenia tkanek, stosujemy laserową terapię biostymulacyjną.

Większość zabiegów chirurgicznych w naszym Centrum wykonujemy z użyciem noża elektrochirurgicznego Perfect TCS II. Metoda ta jest bezkrwawa, bezbolesna i gwarantuje szybki powrót do zdrowia. Elektrochirurgia stanowi sprawdzoną metodę terapeutyczną, stosowaną od wielu lat w stomatologii, jak i w medycynie. Cięcie skalpelem powoduje zmiażdżenie i rozczepienie tkanek. Pod wpływem cięcia elektrochirurgicznego dochodzi do parowania i ulatniania się tkanki na drodze elektrody. Gdy moc wyjściowa jest właściwie dostosowana, elektroda tnie bez oporu, co pozwala na osiągnięcie wysokiej precyzji podczas zabiegu.

stomatolog Lublin

Gabinet dentystyczny Lublin

e-mail: csk@aldent.lublin.pl

Numer konta: Credit Agricole
13 1940 1076 5266 6001 0000 0000

Gabinet dentystyczny LSM Zana

Lublin - LSM (Metropolitan Park)
ul. Pana Balcera 6 lok. 1A, 20 - 631 Lublin 
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00 
Sobota: 9:00 - 14:00

tel. +48 81 307 62 62
tel. +48 502 644 342 

Gabinet dentystyczny Węglin

Lublin - Węglin - Kraśnicka 
ul. Konopnica 85 E , 21 - 030 Motycz
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00 
Sobota: 9:00 - 14:00

tel. +48 81 473 71 71
tel. +48 502 644 342

Gabinet dentystyczny Sławin

Lublin - Sławin
ul. Willowa 1 lok. 4, 20-819 Lublin
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00 
Sobota: 9:00 - 14:00

tel. +48 81 71 888 00
tel. +48 502 644 342